Kategorie
Kontakt

Strefa wiedzy

Ból stawów można zlikwidować!

Ból stawów można zlikwidować!

Niezależnie od konkretnej przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów, głównym problemem jest brak równowagi między procesami niszczenia i regeneracji w tkankach stawu. Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego są efektywną i bezpieczną metodą wspomagania leczenia i zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

czytaj więcej >>
Co to są chondrocyty?

Co to są chondrocyty?

Chondrocyty czyli komórki chrzęstne stanowią tylko 1% objętości chrząstki i są odpowiedzialne za syntezę, katabolizm i ogólną homeostazę chrząstki. Ich wcześniejsza forma to chondroblasty. Chondrocyty tworzą macierz chrząstki, której charakterystyczne wiskoelastyczne właściwości bezpośrednio wynikają z faktu, że woda jest jej głównym składnikiem i stanowi 60–80% całej masy...
czytaj więcej >>
Zwyrodnienie stawów kolanowych

Zwyrodnienie stawów kolanowych

Zwyrodnienie stawów kolanowych jest główną przyczyną niepełnosprawności na świecie, tylko 40% zwyrodnień stawów kolanowych jest  następstwem starzenia się organizmu. W pozostałych 60 % przypadków zwyrodnienie kolana to skutek przeciążenia, kontuzji i urazów. Ciężka fizyczna praca, sporty wyczynowe, nadwaga spowodowana złą dietą - taki styl życia może prowadzić do zwyrodnienia kolana.
czytaj więcej >>
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu